منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • 8 عنصر اساسی و اجزای سخت افزاری اینترنت

8 عنصر اساسی و اجزای سخت افزاری اینترنت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
8 عنصر اساسی و اجزای سخت افزاری اینترنت

سلام دانش آموزان امروز می آموزیم که اینترنت چه اجزایی دارد؟

در این پست قطعات سخت افزاری مختلف اینترنت را به تفصیل توضیح خواهم داد.

این مقاله بهترین در اینترنت است.

اگر این مقاله را با دقت بخوانید، همه چیز را در مورد قطعات و عناصر اینترنت خواهید دانست.

من به شما تضمین می دهم که پس از مطالعه این مقاله، نیازی به خواندن مقاله دیگری نخواهید داشت. در واقع خوانندگان ما از این پست وبلاگ خوشحال هستند.

اینترنت چیست؟

اینترنت شامل بسیاری از شبکه ها یا شبکه های زیادی با هم از اینترنت است. از طریق اینترنت، کاربر می تواند برای هر کاربری در جهان پیام ارسال و دریافت کند. شما می توانید با هر کسی که از اینترنت استفاده می کند تعامل داشته باشید. اینترنت سرویسی است که هیچکس مالک آن نیست. امروزه میلیون ها کامپیوتر در سراسر جهان به اینترنت متصل هستند.

اینترنت چه اجزایی دارد؟

همانطور که یک سیستم کامپیوتری دارای اجزاء است، اینترنت نیز دارای اجزاء است. هنگامی که شما از یک سرویس اینترنتی استفاده می کنید، این اجزا نقش بسیار مهمی دارند.

مولفه های مهم اینترنت وجود دارد که در زیر آورده شده است.

 • مودم DSL
 • فیلتر DSL
 • روتر NAT
 • فایروال ها
 • ICS
 • مرکز شبکه
 • سوئیچ شبکه
 • نقطه دسترسی بی سیم

پایه را بخوانید مبانی کامپیوتر سیستم

1. مودم DSL

مودم DSL

تصویر مودم DSL

مودم DSL یک دستگاه سخت افزاری است، وظیفه مودم DSL تبدیل سیگنال های دیجیتال به سیگنال های آنالوگ است که برای ارسال از طریق خط تلفن مناسب هستند.

مودم DSL به رایانه شما کمک می کند تا از طریق اتصال DSL با یک ارائه دهنده خدمات اینترنت ارتباط برقرار کند. یک خط تلفن به پشت مودم RJ-11 DSL وصل می شود و یک کابل Cat 5 (اترنت) مودم را به یک روتر یا رایانه متصل می کند.

2. فیلتر DSL

فیلتر DSL

فیلتر DSL نیز یک دستگاه سخت افزاری است که به عنوان اسپلیتر DSL یا میکروفیلتر نیز شناخته می شود. فیلتر DSL یک فیلتر پایین گذر است که بین یک دستگاه آنالوگ و یک خط تلفن قدیمی (POTS) نصب می شود که وظیفه آن فیلتر کردن سیگنال های DSL از سیگنال های تلفن است تا بتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید و در عین حال بتوانید از آن استفاده کنید. تلفن.

3. روتر

روتر

روتر نیز یک دستگاه سخت افزاری است. این برای دریافت، تجزیه و تحلیل و ارسال بسته های داده بین شبکه های کامپیوتری طراحی شده است. یا همچنین می توانید بگویید که روتر یک دستگاه سخت افزاری است که دو یا چند شبکه سوئیچینگ بسته یا زیرشبکه را به هم متصل می کند.

روتر دو نوع کار را انجام می دهد. اول، مدیریت ترافیک بین این شبکه ها با ارسال بسته های داده به آدرس های IP مورد نظر آنها، و دوم، اجازه دادن به چندین دستگاه دیجیتال برای اتصال به یک اتصال اینترنتی.

امروزه شرکت های زیادی وجود دارند که روتر تولید می کنند، نام این شرکت ها عبارتند از – Cisco، 3Com، HP، Juniper، D-Link، Nortel و غیره.

همچنین انواع مختلفی از روترها وجود دارد که نام آنها در زیر آورده شده است.

 • روتر بیسیم
 • روتر کابلی
 • روتر اصلی
 • روتر مرزی
 • روترهای باند پهن

4. فایروال ها

دیواره آتش

تصویر فایروال

فایروال یک دستگاه یا سیستم حفاظتی شبکه است که از دسترسی کاربران ناخواسته و عناصر خطرناک به شبکه جلوگیری می کند. اگرچه انواع مختلفی از فایروال ها وجود دارد، فایروال ها به دو صورت سخت افزاری و نرم افزاری عرضه می شوند.

امروزه بسیاری از افراد از فایروال در سیستم کامپیوتری خود استفاده می کنند. به زبان ساده، فایروال مانند فیلتری برای هر شبکه ای است که اطلاعات مضر را مسدود می کند.

بنابراین، هیچ تفاوت داده های مضری نمی تواند وارد رایانه شما شود تا رایانه شما از ویروس های خطرناک در امان بماند.

برای استفاده از فایروال باید یک فایروال بین یک شبکه خصوصی یا اینترنت نصب کنید و تمامی ارتباطات داده بین این دو داده از فایروال عبور می کند.

فایروال به عنوان دیواری در داخل رایانه شما عمل می کند که هم شبکه و هم رایانه را در برابر داده های خطرناک یا مضر مانند آتش سوزی محافظت می کند.

5. ICS (اشتراک گذاری اتصال به اینترنت)

ICS مخفف عبارت Internet Connection Sharing است. ICS یک سرویس ویندوز است که به سیستم های کامپیوتری متصل به اینترنت اجازه می دهد تا اتصال اینترنت خود را با سایر سیستم های کامپیوتری در یک شبکه محلی به اشتراک بگذارند.

ICS به زبان ساده، ICS Internet Connection Sharing به شما امکان می دهد اتصال اینترنت را با سایر سیستم های کامپیوتری در یک شبکه محلی/خانه به اشتراک بگذارید.

یا می توان گفت که ICS دسترسی به اینترنت بین بسیاری از سیستم های کامپیوتری را در یک مکان فراهم می کند. یعنی کامپیوترهای زیادی را می توان به ICS متصل کرد و از اینترنت استفاده کرد.

ICS معمولاً در دفتر، مدرسه، کالج یا خانه استفاده می شود که در آن بیش از یک رایانه برای دسترسی به اینترنت از طریق یک خط ارائه دهنده خدمات اینترنت (ISP) پیکربندی شده است.

6. هاب شبکه

مرکز شبکه

هاب شبکه یک دستگاه شبکه سخت افزاری است. که به عنوان هاب اترنت، هاب فعال، هاب شبکه، هاب تکرار کننده یا تکرار کننده چند پورت نیز شناخته می شود.

هاب شبکه یک دستگاه سخت افزاری شبکه است که برای اتصال چندین دستگاه اترنت به یکدیگر که دارای چندین پورت ورودی/خروجی (I/O) هستند استفاده می شود.

هاب شبکه را می توان به زبان ساده یک دستگاه سخت افزاری شبکه نیز نامید که وظیفه آن اتصال بسیاری از رایانه ها یا سایر دستگاه های شبکه است.

بنابراین رایانه های متصل به هاب شبکه داده ها را به دستگاه منتقل می کنند.

هاب های شبکه بیشتر برای شبکه های محلی کوچک و ساده (LAN) استفاده می شوند. یک هاب شبکه در لایه فیزیکی 1 مدل OSI عمل می کند.

7. سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه

سوئیچ شبکه نیز یک دستگاه سخت افزاری است که به عنوان هاب سوئیچینگ یا پل هاب نیز شناخته می شود. سوئیچ شبکه دستگاه های دیگری مانند کامپیوتر، چاپگر و نقاط دسترسی بی سیم را به شبکه متصل می کند و به آنها امکان تبادل بسته های داده را می دهد.

یک سوئیچ شبکه دو یا چند سیستم کامپیوتری را به هم متصل می کند و امروزه در اولویت به هاب یا پل استفاده می شود.

سوئیچ شبکه یک پل شبکه چند پورت است که از آدرس های MAC برای ارسال داده ها در لایه 2 پیوند داده مدل OSI استفاده می کند.

به زبان ساده، شبکه مانند یک پل است، سوئیچ در مورد آدرس‌های MAC مرتبط با هر پورت اطلاعات می‌گیرد و داده‌ها را فقط به پورت‌هایی ارسال می‌کند که به آن آدرس‌های MAC آدرس داده می‌شوند.

سوئیچ شبکه یک پل شبکه چند پورت است که برای انتقال داده ها از طریق لایه شبکه 2 مدل OSI خدمت می کند.

8. نقطه دسترسی بی سیم

نقطه دسترسی بی سیم

در شبکه های کامپیوتری، نقطه دسترسی بی سیم یک دستگاه سخت افزاری شبکه است که وظیفه آن اتصال سایر دستگاه های Wi-Fi به یک شبکه سیمی است.

به بیان ساده، یک نقطه دسترسی بی سیم (WAP) یک گره پیکربندی شده در یک شبکه محلی (LAN) است که به دستگاه های فعال بی سیم و شبکه های سیمی اجازه می دهد از طریق وسایل بی سیم، از جمله Wi-Fi یا بلوتوث، متصل شوند.

اجزای سخت افزاری اینترنت

قطعات سخت افزاری مختلف اینترنت وجود دارد که در زیر آورده شده است.

 • مودم DSL
 • فیلتر DSL/باند پهن.
 • روتر NAT
 • فایروال های کامپیوتری
 • ICS (اشتراک گذاری اتصال به اینترنت)-
 • مرکز شبکه
 • پل شبکه
 • سوئیچ شبکه.

عناصر اینترنت

دو عنصر اینترنت وجود دارد که در زیر آورده شده است.

 • کامپیوترهای مشتری
 • کامپیوترهای سرور

امیدواریم اجزای اصلی اینترنت را به طور کامل درک کرده باشید، اگر هنوز متوجه نشدید، لطفاً برای ما نظر دهید.

اگر این مقاله را دوست داشتید، می توانید این پست را به اشتراک بگذارید.