منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • چگونه صفحه کلید لپ تاپ را با 4 روش آسان تست کنیم

چگونه صفحه کلید لپ تاپ را با 4 روش آسان تست کنیم

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه صفحه کلید لپ تاپ را با 4 روش آسان تست کنیم

سلام دانش آموزان، امروز می دانیم که چگونه صفحه کلید لپ تاپ را تست کنیم.

اگر به فکر خرید یک لپ تاپ دست دوم هستید، این مقاله برای شما مناسب است.

خرید یک لپ‌تاپ دست دوم به خودی خود بسیار چالش برانگیز است زیرا تمام اجزای لپ‌تاپ باید بررسی شوند که آیا قطعات لپ‌تاپ به درستی کار می‌کنند یا خیر.

زیرا اگر لپ‌تاپ را بدون بررسی بخرید، لپ‌تاپ بدی دریافت می‌کنید که در آینده ممکن است با مشکلات زیادی روبرو شوید.

شما می توانید سایر اجزای لپ تاپ را خیلی راحت بررسی کنید اما بررسی صفحه کلید لپ تاپ بسیار دشوار است زیرا دکمه های زیادی روی صفحه کلید لپ تاپ وجود دارد و بررسی همه این دکمه ها یک کار بسیار چالش برانگیز است. در این مقاله با نحوه تست کیبورد لپ تاپ آشنا می شویم.

1. صفحه کلید لپ تاپ را با استفاده از نرم افزار واژه پرداز به صورت دستی تست کنید

این اولین روشی است که با آن می توانید صفحه کلید لپ تاپ خود را به راحتی تست کنید. برای بررسی این روش باید از هر نرم افزار واژه پردازی استفاده کنید.

به عنوان مثال، مایکروسافت ورد یا Google Docs، نمونه های مختلفی از نرم افزارهای پردازش کلمه وجود دارد. با استفاده از این نرم افزار واژه پرداز می توانید تک تک حروف و کلیدهای عددی خود را بررسی کنید. یک واژه پرداز ویژگی های زیادی دارد.

نمونه هایی از نرم افزارهای پردازش متن

تنها کاری که باید انجام دهید این است که هر نرم افزار واژه پردازی را باز کنید و هر کلید حرف و عددی را فشار دهید، اگر کلید خوب باشد می نویسد، اگر خوب نیست با فشار دادن چیزی تایپ نمی شود.

اما نمی‌توانید با استفاده از نرم‌افزارهای پردازش کلمه مانند کلیدهای عملکرد، کلیدهای خروج و غیره، تمام کلیدهای صفحه‌کلید لپ‌تاپ را بررسی کنید. برای این کار باید از روش دیگری که در این مقاله به شما گفتیم استفاده کنید.

امیدوارم بتوانید به راحتی از این طریق صفحه کلید لپ تاپ خود را بررسی کنید.

2. نحوه تست آنلاین صفحه کلید لپ تاپ

می توانید صفحه کلید لپ تاپ مورد استفاده خود را به صورت آنلاین از طریق اینترنت بررسی کنید. امروزه ابزارهای آنلاین زیادی وجود دارد که به شما امکان می دهد صفحه کلید خود را آزمایش کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که تایپ کنید جستجوگر صفحه کلید آنلاین” در هر موتور جستجو و وب سایت های زیادی در مقابل شما ظاهر می شود که می توانید هر وب سایتی را باز کنید و صفحه کلید لپ تاپ خود را به راحتی بررسی کنید.

پس از باز کردن این وب سایت ها باید هر دکمه ای را از صفحه کلید خود فشار دهید، به محض اینکه هر دکمه ای را فشار دهید آن دکمه روی صفحه نمایش داده می شود.

اگر دکمه نمایش داده شد این دکمه اوکی است، اگر نمایش داده نشد این دکمه مشکل دارد.

شما می توانید تک تک کلیدهای صفحه کلید خود را با استفاده از ابزارهای صفحه کلید آنلاین بررسی کنید. امیدوارم این روش را درک کرده باشید.

می توانید این وب سایت را برای تست صفحه کلید خود امتحان کنید.

 • keyboardtester.io.
 • keyboardchecker.com
 • keyboardtester.co
 • صفحه کلید-test.space
 • keyboardtestt.com

3. نحوه تست آفلاین صفحه کلید لپ تاپ

حتی بدون اینترنت هم می توانید صفحه کلید لپ تاپ خود را چک کنید. بنابراین صدها نرم افزار آفلاین وجود دارد که پس از بررسی صفحه کلید به شما می گوییم که با بهترین و رایگان نرم افزار تست کنید.

Aqua’s KeyTest یک نرم افزار بسیار خوب، سبک و رایگان است که حتی برای نصب آن نیازی به کلید نیست. فقط باید این نرم افزار را دانلود و اجرا کنید.

به محض باز کردن نرم افزار Aqua’s KeyTest، تمام دکمه ها را به رنگ خاکستری می بینید و به محض فشردن هر دکمه ای از صفحه کلید، رنگ آن دکمه زرد می شود.

اگر کیبورد لپ تاپ شما خوب است نرم افزار Aqua’s KeyTest رنگ کیبورد را تغییر می دهد، اگر رنگ آن تغییر نکرد کیبورد لپ تاپ شما مشکل دارد.

من لینک دانلود Aqua KeyTest را برای سیستم عامل ویندوز به شما می دهم.

جایگزین های مختلفی برای نرم افزار KeyTest Aqua وجود دارد که نام آنها عبارتند از – PressWhat، Passmark Keyboard Test و Keyboard Test Utility.

بررسی صفحه کلید لپ تاپ با استفاده از تست کلید Aqua'S

عکس نرم افزار Aqua’s KeyTest

4. نحوه تست صفحه کلید روی لپ تاپ با استفاده از مدیر دستگاه

همچنین می توانید صفحه کلید لپ تاپ مورد استفاده را با استفاده از مدیر دستگاه بررسی کنید، همانطور که خواهیم گفت فقط باید مراحلی را دنبال کنید. ما این روش را برای ویندوز 10 توضیح دادیم، اما این روش تقریبا برای تمام آخرین نسخه های ویندوز کار خواهد کرد.

این مراحل را دنبال کنید و به راحتی می توانید این کار را انجام دهید.

 1. کلیک چپ روی دکمه Start ویندوز و تایپ کنید مدیریت دستگاه”.
 2. کلیک چپ در مدیر دستگاه سپس صفحه جدیدی در مقابل شما باز می شود.
 3. سپس کلیک راست روی گزینه Keyboard قرار داده و انتخاب کنید “اسکن برای تغییرات سخت افزاری” گزینه.

پس از انجام این کار، Device Manager به طور خودکار صفحه کلید لپ تاپ مورد استفاده شما را بررسی می کند. اگر در کنار گزینه صفحه کلید نوعی علامت تعجب و علامت دیگری مشاهده کردید، صفحه کلید لپ تاپ شما مشکل دارد.

اگر هر نوع علامت تعجب و کاراکتر دیگری قابل مشاهده نیست، دوباره روی گزینه صفحه کلید راست کلیک کرده و گزینه Properties را بزنید.

اگر در زیر تب General پیام «صفحه‌کلید کار می‌کند» را مشاهده کردید، صفحه‌کلید لپ‌تاپ شما مشکلی ندارد.

نتیجه

در این مقاله چهار روشی را به شما گفته ایم که به وسیله آنها می توانید صفحه کلید هر کامپیوتر یا لپ تاپ قدیمی را بررسی کنید. اگر نیاز به تست صفحه کلید لپ تاپ یا کامپیوتر دارید، باید از روش آنلاین استفاده کنید زیرا این روش نسبت به روش های دیگر بسیار آسان است.