منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • راهنمای گام به گام گواهی امضای کد ویندوز

راهنمای گام به گام گواهی امضای کد ویندوز

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
راهنمای گام به گام گواهی امضای کد ویندوز

سلام زبان آموزان، امروز گواهی امضای کد ویندوز را برای برنامه های شما می شناسیم.

در این پست توضیح خواهم داد که گواهی امضای کد چیست و انواع آن چیست؟

این مقاله بهترین در اینترنت است.

ویندوز یکی از سیستم عامل های پیشرو در جهان است. نمی توان انکار کرد که شما به برنامه های ویندوز ایمن نیاز دارید. با این حال، ویندوز یک سیستم عامل امن نیست و آسیب پذیری ها می توانند بر عملکردها تأثیر بگذارند. CVE-2022-34713 آسیب‌پذیری است که به هکرها اجازه می‌دهد تا ابزار تشخیصی پشتیبانی ویندوز (WSDT) را هدف قرار دهند.

گواهی امضای کد ویندوز برای برنامه های شما

محافظت از برنامه های ویندوز ضروری می شود. گواهی امضای کد ویندوز می تواند به برنامه های امنیتی شما کمک کند. کاربران می توانند صحت یک برنامه و ناشران آن را از طریق گواهی امضای کد تأیید کنند.

بنابراین، نصب گواهی امضای کد برای برنامه ویندوز شما بسیار مهم است.

در اینجا به چند دستورالعمل مهم برای نصب گواهی امضای کد در برنامه ها و برنامه های ویندوز می پردازیم. بیایید ابتدا بفهمیم که گواهی امضای کد چیست.

گواهی امضای کد چیست؟

گواهی امضای کد باید توسط یک مرجع صدور گواهینامه مجاز برای تأیید صحت یک جزء یا برنامه امضا شده صادر شود. گواهی امضای کد باید هنگام استقرار هر اسمبلی که به امضای ناشر برنامه نیاز دارد استفاده شود.

فقط گواهی‌های صادر شده توسط یک مرجع صدور گواهی‌نامه مجاز می‌توانند برای تأیید صحت یک جزء یا برنامه امضا شده قابل اعتماد باشند. بنابراین، فرآیند امضای کد با تولید یک جفت کلید امنیتی و یک درخواست امضای گواهی (CSR) آغاز می‌شود.

گواهی امضای کد بر اساس رمزگذاری رمزنگاری شده است. در جایی که دو کلید امنیتی مختلف وجود دارد از رمزگذاری نامتقارن استفاده می کند. یک کلید یک کلید عمومی برای رمزگذاری و دیگری یک کلید خصوصی برای رمزگشایی است.

انواع گواهی امضای کد

انواع مختلفی از گواهی های امضای کد وجود دارد، مانند گواهی های امضای کد استاندارد (OV) و گواهی های امضای کد اعتبار سنجی توسعه یافته.

1. گواهینامه های امضای کد استاندارد (OV).

OV Code Signing Certificate یک گواهی استاندارد است که برای استفاده در سیستم عامل های مایکروسافت ویندوز معتبر است. این شامل یک فایل رمزگذاری شده است که حاوی اطلاعاتی درباره امضاکننده، مانند نام و کلید عمومی آنهاست.

استفاده از برنامه‌ای که می‌تواند گواهی‌ها را رمزگشایی کند، به گیرنده اجازه می‌دهد تأیید کند که امضاکننده آن گواهی خاص را برای آنها ارسال کرده است. مرجع صدور گواهینامه جزئیات سازمان را تأیید می کند و اطمینان می دهد که سازمان تأیید شده است.

2. گواهی امضای کد EV

گواهی امضای کد EV یک گواهی دیجیتال است که به نرم افزار اجازه می دهد هویت امضا کننده را در یک محیط دیجیتال تأیید کند. این شامل یک فایل رمزگذاری شده است که حاوی اطلاعاتی درباره امضاکننده، مانند نام و کلید عمومی آنهاست.

استفاده از برنامه‌ای که می‌تواند گواهی‌ها را رمزگشایی کند، به گیرنده اجازه می‌دهد تأیید کند که امضاکننده آن گواهی خاص را برای آنها ارسال کرده است. این نوع اعتبارسنجی باعث افزایش اعتماد مشتری و افزایش نرخ دانلود می شود.

گواهی اعتبار EV یک کلید خصوصی را در یک توکن سخت افزاری ذخیره می کند تا از آن در برابر حملات سایبری محافظت کند. EV سلامت فیزیکی و عملیاتی سازمان را تایید می کند.

گواهی امضای کد ویندوز چیست؟

گواهی امضای کد ویندوز چیست؟

برای استقرار هر برنامه یا مؤلفه ای که نیاز به امضای ناشر برنامه دارد، یک گواهی امضای کد ویندوز لازم است. فقط گواهی‌های صادر شده توسط یک مرجع صدور گواهی‌نامه مجاز می‌توانند برای تأیید صحت یک جزء یا برنامه امضا شده قابل اعتماد باشند.

این شامل برنامه‌های Silverlight و اجزای XAML در پروژه‌های ویژوال استودیو می‌شود، اما محدود به آن نمی‌شود. علاوه بر این، باید اسمبلی خود را با یک گواهی امضای کد ویندوز امضا کنید تا از طریق نقاط توزیع App-V یا System Center Configuration Manager اجرا شود.

App-V یک ابزار مجازی سازی برنامه های مایکروسافت است که امکان استقرار از راه دور برنامه ها و پخش آنها را برای کاربران فراهم می کند.

الزامات تأیید امضای اضافی شامل مانیفست اسمبلی، ثبت نام کامپایلر منبع و تنظیمات استقرار App-V است.

اگر قرار است ماژول ها برای توسعه و توزیع امضا شوند، گواهی امضای کد باید برای هر نوع استقرار صادر شود. مراحل تأیید اعتبار گواهی امضای کد عبارتند از:

 • گواهی امضای کد مجاز را از یک مرجع گواهی دریافت کنید.
 • گواهی امضای کد را در امضای برنامه خود بگنجانید.
 • بررسی کنید که کد با استفاده از کنسول Package Manager یا Microsoft Visual Studio Tools for Applications (VSTA) امضا شده باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از گواهی های امضای کد در پشته مایکروسافت.

قوانین Windows Defender Application Control (WDAC) همچنین توسعه دهندگان مایکروسافت را ملزم به استفاده از گواهی امضای کد می کنند. برخی از جنبه های اصلی که باید در نظر داشت …

 • باید از امضای جاسازی شده استفاده کنید، جایی که امضای دیجیتال بخشی از کد باینری است.
 • همچنین می توانید از امضای کاتالوگ برای تولید فایل های کاتالوگ از برنامه و خواندن آن با کد استفاده کنید.

توسعه دهندگان مایکروسافت چگونه می توانند از امضای کد استفاده کنند؟

گواهی امضای کد برای برنامه های دسکتاپ، MS Office و حتی توسعه دهندگان بازی Xbox توصیه می شود. کاربران از نرم افزار دسکتاپ برای انواع فعالیت ها از جمله استفاده از مرورگرهای آنلاین، Outlook و غیره استفاده می کنند.

آنها همچنین نرم افزار سیستم عامل را از منابع مختلف نصب می کنند. بنابراین، اطمینان از محافظت از برنامه های دسکتاپ شما بسیار مهم است.

توسعه دهندگان مایکروسافت می توانند از Code Signing برای امضای برنامه ها و ماژول های مؤلفه با گواهی دیجیتال استفاده کنند.

Signing Tool یک راه آسان برای توسعه دهندگان مایکروسافت برای ایجاد، اختصاص، مدیریت و انتشار ماژول های امضا شده فراهم می کند.

علاوه بر این، امضای کد می تواند برای تأیید یکپارچگی ماژول ها استفاده شود. اگر یک توسعه دهنده Visual Basic for Applications (VBA) هستید، امضای کد کلید محافظت از برنامه های شما است. به عبارت دیگر، هر محصول، برنامه و برنامه ویندوز باید دارای کد امضا باشد.

مزایای گواهی امضای کد ویندوز

مزایای گواهی امضای کد ویندوز

چندین مزایای گواهی امضای کد ویندوز وجود دارد مانند

 • این به تأیید صحت و یکپارچگی یک فایل دیجیتال کمک می کند.
 • یکپارچگی کد برنامه ویندوز را تضمین می کند.
 • به کاربران امکان می دهد هویت و اصالت ناشران را تأیید کنند.
 • از مالکیت معنوی شرکت محافظت می کند.
 • هنگامی که کاربران به اطلاعات حساس آنلاین دسترسی دارند، یک لایه امنیتی اضافه می کند.
 • تضمین می کند که دسترسی فقط به افراد مجاز داده می شود.
 • مطابقت بهتر با قوانین کنترل برنامه Windows Defender.
 • کسب و کارها را قادر می سازد تا برنامه های دسکتاپ، سرورهای سیستم عامل و ویندوز را ایمن کنند.

از کدام گواهی امضای کد ویندوز استفاده کنم؟

بهترین گواهی امضای کد برای یک برنامه به نیازهای خاص آن برنامه بستگی دارد. با این حال، برخی از نکات برای انتخاب گواهی امضای کد ویندوز شامل در نظر گرفتن سیستم عامل، قابلیت اطمینان CA، نوع گواهی مورد نیاز و موارد دیگر است.

ارزیابی اینکه کاربران نهایی و مدیران سیستم در حال حاضر به کدام گواهی برای ویندوز اعتماد دارند ضروری است. همچنین باید سازگاری مرورگر، نوع رمزگذاری و قابلیت‌های مهر زمانی را بررسی کنید.

به عنوان مثال، اگر گواهی امضای کد شما منقضی شود، مهر زمانی به برنامه های شما اجازه می دهد تا به کاربران اعتماد کنند.

پشتیبانی از صفحه نمایش هوشمند ویندوز و حالت هسته اهمیت ویژه ای دارد. به عنوان مثال، بسیاری از CAهای مارکدار مانند Comodo Code Signing، Sectigo EV Code Signing Cert و DigiCert Code Signing از حالت هسته ویندوز و Smart Screen پشتیبانی می کنند.

با این حال، چیزی که آن را جذاب‌تر می‌کند، ویژگی احراز هویت دو مرحله‌ای است که یک لایه به برنامه‌های ویندوز اضافه می‌کند.

با این حال، گزینه های مختلفی وجود دارد و انتخاب گزینه مناسب مستلزم در نظر گرفتن عوامل متعددی مانند قیمت، ویژگی ها، نیازهای امنیتی و غیره است.

نتیجه

وقتی صحبت از امنیت ویندوز می شود، نمی توانید هیچ شانسی را در پیش بگیرید. میلیون ها کاربر ویندوز در سراسر جهان وجود دارد. اگر برنامه های شما ایمن نباشند، اعتماد کاربران را تضعیف می کند.

از دست دادن اعتماد مشتریان می تواند بر کسب و کار شما تأثیر منفی بگذارد. با این حال، گواهی امضای کد ویندوز برای کسب و کار شما لازم است تا الزامات امنیتی سیستم عامل را برآورده کند.

بنابراین مناسب ترین گواهی امضای کد را برای برنامه های کاربردی ویندوز و برنامه های امن خود انتخاب کنید.