منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ترفندهای ساده برای یادگیری طراحی وب بدون اینترنت

ترفندهای ساده برای یادگیری طراحی وب بدون اینترنت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ

اگرچه طراحی وب همه چیز در مورد چیزهای آنلاین است، اما هنوز هم می توان طراحی وب را بدون اینترنت یاد گرفت.

در دسترس بودن اینترنت هنوز یک نگرانی عمده در بسیاری از کشورهای در حال توسعه است. به همین ترتیب، مکان‌های دور، قیمت بالای اینترنت، مناطق روستایی، مناطق خشونت‌آمیز، سانسور دولتی برخی از دلایل رایج عدم دسترسی به اینترنت هستند.

بنابراین بیایید چند ترفند و هک ساده را ببینیم که اگر اینترنت ندارید یا اینترنت بسیار محدودی دارید، برای یادگیری طراحی وب از آنها استفاده کنید.

1. به یک موسسه طراحی وب بپیوندید

اکثر دانش آموزان ما در مناطق روستایی با دسترسی بسیار محدود به اینترنت زندگی می کنند. این یکی از دلایل نوشتن این مقاله است.

یک موسسه طراحی وب مانند ما همیشه دسترسی خوبی به اینترنت دارد و دانشجویان می توانند از اینترنت پرسرعت در آنجا استفاده کنند. بعلاوه، از مزایای اضافی یادگیری طراحی وب از افراد حرفه ای بهره مند می شوید.

اغلب، موسسات طراحی وب نیز جلسات آموزشی رایگانی را ارائه می دهند که در آن می توانید مهارت های خود را خارج از ساعات کاری معمولی خود تمرین کنید.

2. ابزار یادگیری طراحی وب

اکثر ابزارهای مورد استفاده در طراحی سایت به صورت آفلاین و رایگان در دسترس هستند.

هر زمان که اتصال اینترنتی خوبی داشتید این ابزارها را دانلود و نصب کنید و سپس می توانید بدون اتصال به اینترنت از آنها استفاده کنید.

در اینجا لیستی از ابزارهایی وجود دارد که می توانید برای شروع آن اکنون دانلود و نصب کنید.

ابزارهایی برای یادگیری طراحی وب
ابزارهایی برای یادگیری طراحی وب

3. برنامه های دسکتاپ آفلاین

چندین برنامه دسکتاپ و مرورگر وجود دارد که می تواند به شما در یادگیری طراحی وب کمک کند. این برنامه ها مستنداتی را برای طراحی وب و بسیاری از زبان های برنامه نویسی دیگر ارائه می دهند.

برخی از برنامه های دسکتاپ محبوب برای استفاده آفلاین هستند

هنگامی که به اینترنت متصل هستید این برنامه ها را دانلود و نصب کنید و در صورت عدم اتصال از آنها استفاده کنید. قبل از آفلاین شدن، مطمئن شوید که برنامه ها کار می کنند.

4. ابزار طراحی گرافیک

هر طراحی وب سایت با یک طراحی گرافیکی یا ابزار نمونه سازی شروع می شود.

فتوشاپ یک ابزار عالی برای طراحی گرافیک و طراحی وب است. این یک استاندارد صنعتی برای چندین سال است و به درستی نیز چنین است.

اگرچه فتوشاپ ابزار خوبی است، اما رایگان نیست. علاوه بر این، برای کار با آن به یک اتصال اینترنتی فعال نیاز دارد. با این حال، Adobe یک مهلت آفلاین یک ماهه +99 روزه را برای اعضای خلاق ابر ارائه می دهد. بنابراین، اگر اتصالات اینترنتی جزئی دارید، می‌توانید پس از 99 روز در هر زمان اشتراک خود را تأیید کنید.

از طرف دیگر، اگر می خواهید از یک ابزار طراحی کاملا رایگان استفاده کنید که به صورت آفلاین و بدون اشتراک کار می کند، GIMP را امتحان کنید. این یک ویرایشگر تصویر بین پلتفرمی است که برای استفاده به عنوان یک ابزار طراحی گرافیکی و نمونه سازی مناسب است.

ابزار طراحی گرافیک - فتوشاپ و گیمپ
ابزار طراحی گرافیک – فتوشاپ و گیمپ

5. آموزش ها را از یوتیوب دانلود کنید

ویدیوهای آموزشی Rise of YouTube به من و دیگر طراحان وب کمک کرد تا موضوعات جدیدی را از روی صندلی خود بیاموزیم. با این حال، یوتیوب به صورت آفلاین در دسترس نیست.

همانطور که گفته شد، چندین بارگیری ویدیوی YouTube وجود دارد که می توانید از آنها به نفع خود استفاده کنید.

اگر در منطقه ای زندگی می کنید که اتصال به اینترنت ضعیف است، از کافی نت محلی یا مکانی که می توانید اینترنت خوب دریافت کنید، بازدید کنید. مجموعه ای از آموزش ها را دانلود کرده و در دستگاه خود ذخیره کنید.

با این حال، به یاد داشته باشید که دانلود ویدیو از یوتیوب قانونی نیست و به سازندگان نیز آسیب می رساند. حتماً نظر خود را برای سازنده توضیح دهید و مطمئن هستم که او متوجه خواهد شد.

برای بارگیری قانونی ویدیوها از YouTube، از سرویس ممتاز آنها استفاده کنید.

6. کتاب طراحی وب بخرید

یکی از بهترین راه ها برای یادگیری طراحی وب از طریق کتاب است. اگرچه طراحی وب به بهترین وجه با منابع آنلاین آموخته می شود، کتاب ها برای افرادی که طراحی وب را بدون اینترنت یاد می گیرند بسیار مفید است.

همچنین چندین کتاب الکترونیکی موجود است که به راحتی روی دستگاه های موبایل یا لپ تاپ شما حمل می شوند و نسبت به کتاب های سنتی ارزان تر هستند.

بیایید نگاهی به برخی از کتاب های محبوب طراحی وب پولی بیندازیم.

در کنار این کتاب های پولی، چندین کتاب الکترونیکی رایگان در زمینه طراحی وب وجود دارد که می توانید در اینترنت جستجو کنید.

کتاب های طراحی وب
کتاب های طراحی وب

7. برنامه های موبایل آفلاین

اندروید و iOS شگفتی های قرن بیست و یکم هستند. به عنوان مثال، بازار اپلیکیشن ها اپلیکیشن های بسیار مفیدی دارد که برای طراحان و توسعه دهندگان وب مفید است.

گوگل پلی استور و اپل اپ استور دارد که می توانید اپلیکیشن های طراحی وب آفلاین را جستجو کرده و در تلفن همراه خود ذخیره کنید. این اپلیکیشن ها در مواقعی که اینترنت ندارید قطعا به کارتان خواهند آمد.

برنامه های موبایل آفلاین
برنامه های موبایل آفلاین

نتیجه

با ترفندهای ساده ای که در بالا ذکر شد، می توانید طراحی وب سایت را بدون اینترنت بیاموزید. با این حال، به یاد داشته باشید که طراحی وب بهترین زمانی است که به اینترنت دسترسی داشته باشید.

مهمترین چیزی که در مورد طراحی وب باید بدانید این است که این یک مهارت تولید محور است. به عبارت دیگر، هر چه بیشتر آن را تمرین کنید، بیشتر برای شما روشن می شود.

همه ابزارها و درس های دنیا نمی توانند جایگزین عزم شما و تلاشی که می خواهید انجام دهید. در خاتمه، اگر می‌خواهید یک طراح وب موفق شوید، بدون توجه به مشکلاتی که با آن مواجه هستید، قطعا راه‌ها و روش‌هایی برای یادگیری و تمرین آن پیدا می‌کنید.