منو سایت

Rust و مزایا و معایب آن چیست؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
Rust و مزایا و معایب آن چیست؟

سلام دانش آموزان امروز با زبان برنامه نویسی Rust آشنا می شویم.

در این پست توضیح خواهم داد که زبان برنامه نویسی Rust چیست؟

این مقاله بهترین در اینترنت است.

اگر این مقاله را با دقت بخوانید، همه چیز را در مورد Rust چیست و مزایا و معایب آن خواهید فهمید؟

من به شما تضمین می دهم که پس از مطالعه این مقاله، نیازی به خواندن مقاله دیگری نخواهید داشت. در واقع خوانندگان ما از این پست وبلاگ خوشحال هستند.

توجه – تنها هدف این مقاله این است که به زبانی بسیار ساده در مورد Rust Language به شما بگوید. این مقاله توسط یک متخصص نوشته شده است، اگر فکر می کنید این مقاله می تواند بیشتر بهبود یابد، باید به ما بازخورد بدهید.

زبان برنامه نویسی Rust چیست؟

زبان برنامه نویسی Rust چیست؟

منبع: Linuxaddicts

Rust یک زبان برنامه نویسی است که برای برنامه نویسی سیستمی طراحی شده است. Rust نه تنها سیستم‌های با کارایی بالا و پایین‌رده را هدف قرار می‌دهد، بلکه استفاده از آن نیز نسبتاً آسان است! نحو Rust همچنین برای کاهش باگ‌ها طراحی شده است و نوشتن تصادفی کد ناامن را دشوارتر می‌کند.

گفته می شود که Rust یک «جایگزین امن برای C/C++» است و کامپایلر Rust به زبان Rust نوشته شده است! می توان آن را به عنوان یک مزیت قابل توجه برای Rust در نظر گرفت. به نظر می رسد که جامعه در حال رشد است و این زبان همچنان بر دنیای برنامه نویسی تأثیر می گذارد. در هر صورت، ارزش یادگیری را دارد!

Rust همچنین برای عملکرد طراحی شده است و از بسیاری از ویژگی های سخت افزاری پیشرفته بهره می برد. با استفاده از این ویژگی هایی که زبان های دیگر اغلب استفاده نمی کنند (مانند ناهمزمان یا SIMD)، برنامه نویسان می توانند برنامه هایی بنویسند که بسیار سریعتر از زمانی هستند که از زبان دیگری مانند C++ یا جاوا استفاده می کردند.

Rust همچنین یک زبان آسان برای همزمانی و موازی سازی است که در بسیاری از زبان های دیگر می تواند بسیار دشوار باشد.

Rust دارای ویژگی هایی از زبان های کاربردی است که کد را نسبت به سایر زبان ها خواناتر می کند (به عنوان مثال تطبیق الگو). همچنین Rust و Python سیستم مدیریت حافظه مشابهی دارند.

با این حال، Rust هنوز به سادگی و تمیزی پایتون نیست. در خاتمه، اگرچه Rust دارای کاستی هایی مانند عدم جمع آوری زباله و محدود بودن بررسی وام گرفتن است، به نظر می رسد یک زبان برنامه نویسی سیستمی عالی است که با گذشت زمان بهتر می شود!

از آنجایی که Rust مدتی است در حال توسعه بوده است، در حال حاضر به عنوان یک زبان جایگزین C++ معرفی شده است. یکی از قدرتمندترین ویژگی‌های Rust مدل حافظه آن است: این مدل به گونه‌ای طراحی شده است که به شما امکان می‌دهد به طور ایمن داده‌ها را بین بخش‌های مختلف برنامه خود بدون خطر خطاهای زیاد به اشتراک بگذارید.

چرا از Rust استفاده کنیم؟

Rust به طور پیش فرض سریع طراحی شده است و ایمنی را از طریق سیستم نوع خود بهبود می بخشد. سیستم تایپ قدرتمند Rust به شما امکان می دهد بدون نگرانی در مورد API های کتابخانه پیچیده، محاسبات اشاره گر یا مدیریت حافظه، نرم افزار ایمن و با کارایی بالا بنویسید.

Rust همچنین تمرکز زیادی بر عملکرد دارد. کامپایلر آن برای تولید کد با کارایی بالا بدون تکیه بر کتابخانه های دلخواه طراحی شده است.

مزایا و معایب توسعه زنگ

زبان برنامه نویسی Rust مزایا و معایب مختلفی دارد که در زیر آورده شده است.

جوانب مثبت زنگ: –

1. ایمنی:

Rust مفاهیم جدیدی مانند RAII و مدل مالکیت را به توسعه نرم افزار معرفی می کند. افزودن ایده هایی از این دست می تواند با جلوگیری از بروز اشکال، کیفیت نرم افزار شما را بهبود بخشد. همچنین به این معنی است که استفاده از موارد استفاده از Rust می تواند یک محیط امن و ایستا تایپ شده برای کد شما فراهم کند.

2. قدرت:

Rust به گونه ای طراحی شده است که سریع و پایدار باشد. پس از وارد شدن به Rust زمان اجرا، اشتراک گذاری داده ها بین رشته ها بدون خطر خرابی ایمن است. به لطف مدل حافظه آن، طراحی کد خود در اطراف ساختارهای داده مشترک بدون نگرانی در مورد ایمنی حافظه آسان است. همچنین می توان از Rust برای ایجاد سرورهای شبکه ایمن استفاده کرد.

3. عملکرد:

تمرکز Rust’s Rust بر عملکرد با زبان داخلی مخصوص دامنه خود که یادگیری ماشین و برنامه‌نویسی سیستم‌های سطح پایین را هدف قرار می‌دهد، ادامه می‌یابد. نسخه Rust نیز به این وعده عمل می کند و به شما امکان می دهد با خیال راحت کدهایی با کارایی بالا بنویسید که به کتابخانه ها یا اجزای خارجی متکی نیست.

4. قابلیت برنامه ریزی:

Rust همچنین در بیان بیشتر برنامه ها خوب است. این زبان به گونه ای طراحی شده است که کد را خوانا کند و در عین حال عملکرد و ایمنی بالا را حفظ کند. Rust از داشتن چنین سیستمی از نوع قوی سود می برد، با توجه به اینکه نوشتن اشکال در آن چالش برانگیز است

منفی

زبان برنامه نویسی Rust دارای معایب مختلفی است که در زیر آورده شده است.

1. جامعه:

اگرچه Rust جامعه بسیار فعالی دارد، مهم است که به یاد داشته باشید که پروژه هنوز در حال توسعه است، به این معنی که کیفیت ممکن است هنوز انتظارات را برآورده نکند. به طور خاص، چند ماه پیش rustic با مشکلات پایداری مواجه شد و هنگام تجزیه تعداد زیادی از کدها دچار خرابی تصادفی شد. همچنین کامپایلر Rust فقط در سیستم های 64 بیتی موجود است.

2. مستندات:

مستندات Rust هنوز در حال پیشرفت است. مشکلات اخیر پایداری که قبلاً ذکر کردیم احتمالاً به این دلیل است که کامپایلر به سرعت در حال تکامل است و تمام اسناد به روز نگه داشته نمی شوند. Rust توصیه می شود که فقط همراه با کتابچه راهنمای آنلاین کامپایلر استفاده شود.

3. تجهیزات ابزار:

Rust چندین IDE خوب دارد که در بالای کامپایلر Rust ساخته شده اند، مانند Rust و rustdoc. با این حال، هنوز پشتیبانی زیادی از ابزارهای تولید کد خودکار وجود ندارد: تولید کد را می توان به صورت دستی به دست آورد، اما هیچ ابزاری که زبان را بداند نمی تواند به طور خودکار یک پروژه سطح بالا را به کد منبع Rust تبدیل کند.

4. موضوعات:

Rust یک زبان برنامه نویسی بسیار جدید است و هنوز دارای ویژگی هایی است که اخیراً پیاده سازی شده اند یا هنوز تکمیل نشده اند. اینها شامل سیستم نوع کامپایلر، صفات، کتابخانه قابلیت همکاری C، پشتیبانی از IPv6 و موارد دیگر است.

5. ساختارهای داده:

Rust از ساختارهای داده مانند بردارها یا لیست ها پشتیبانی نمی کند. امکان استفاده از برنامه نویسی واکنشی (مثلاً استفاده از شبکه های با کارایی بالا با لوله ها و کانال ها) برای جایگزینی این ساختارهای داده وجود دارد.

6. قابلیت همکاری:

این زبان به عنوان یک زبان برنامه نویسی rust طراحی شده است، در حالی که C++، C# یا جاوا برای هر دو زبان سیستمی و سطح بالا طراحی شده اند. کامپایلر Rust ممکن است چندین پلتفرم را هدف قرار دهد، اما فقط لینوکس و ویندوز را هدف قرار دهد. اگر هیچ کتابخانه استانداردی برای یک انجمن خاص وجود نداشته باشد، پیاده سازی آن در Rust برای توسعه دهندگان آسان است.

تمرکز شدید Rust بر عملکرد، ایمنی و سهولت توسعه آن را به زبانی جذاب برای توسعه دهندگان تعبیه شده تبدیل کرده است. هنوز برای جایگزینی C خیلی زود است، اما در آینده یک زبان امیدوارکننده خواهد بود! نمای کلی زبان Rust ساده، سبک و آسان برای استفاده است.

Rust یک زبان عملگرایانه است که یادگیری آن آسان است و سطح بسیار بالایی از کنترل را فراهم می کند و در عین حال بیانی قوی را ارائه می دهد. کامپایلر به گونه‌ای طراحی شده است که تا حد امکان کارآمد باشد، بنابراین به شما امکان می‌دهد برنامه‌های سطح پایین را به روشی امن بنویسید که به هیچ گونه وابستگی خارجی نیاز ندارد.

زیستی

Eisele Candace دارای 7 سال تجربه به عنوان یک نویسنده فنی مستقل و متخصص در محتوای مرتبط با فناوری IT، برنامه نویسی و طراحی UI/UX است.

دارنده مدرک کارشناسی ارشد روزنامه نگاری و روابط عمومی. او همچنین دوره های طراحی و برنامه نویسی را در “طراحی UI / UX”، iOS و Python در منسفیلد، اوهایو گذرانده است. او اکنون یک سال است که زبان برنامه نویسی Rust را یاد می گیرد.