منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • چگونه ایمن بمانیم: امنیت مک در مقابل رایانه شخصی؟

چگونه ایمن بمانیم: امنیت مک در مقابل رایانه شخصی؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
چگونه ایمن بمانیم: امنیت مک در مقابل رایانه شخصی؟

سلام به زبان آموزان، امروز می خواهیم امنیت Mac در مقابل PC را بفهمیم.

در این پست نحوه محافظت از مک بوک یا رایانه شخصی خود را در برابر ویروس ها توضیح خواهم داد.

این مقاله بهترین در اینترنت است.

مطمئناً استدلال قدیمی را شنیده اید که سطح امنیت ارائه شده توسط مک در برابر رایانه شخصی را مقایسه می کند، اما کدام یک از این دو پلتفرم گزینه ایمن تر است؟

در این پست، تفاوت های قابل توجهی در امنیت ارائه شده توسط مک ها و رایانه های شخصی را بررسی خواهیم کرد و همچنین نکاتی را در مورد نحوه حفظ حریم خصوصی و امنیت خود بدون توجه به پلتفرمی که استفاده می کنید، ارائه خواهیم داد.

اگر این مقاله را با دقت بخوانید، همه چیز را در مورد نحوه محافظت از رایانه های شخصی خود خواهید دانست.


محتوا

مروری بر تفاوت های امنیتی بین مک ها و رایانه های شخصی

برای بهبود ایمنی مک خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

1. استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) در مک برای محدود کردن خطرات آنلاین

2. خطرات استفاده از رایانه های شخصی ویندوزی

نکات اضافی برای ایمن سازی مک شما

1. اجتناب از بدافزار و حملات فیشینگ

2. پسوردهای قوی ایجاد کنید و از آنها استفاده کنید

3. نرم افزار آنتی ویروس قابل اعتماد دریافت کنید

4. قبل از نصب هر چیزی، همیشه باید شرایط را مطالعه کنید

5. برای افرادی که می توانند از رایانه شما استفاده کنند، محدودیت ایجاد کنید

6. از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید


مروری بر تفاوت های امنیتی بین مک ها و رایانه های شخصی

کامپیوتر مک

عکس مک بوک

MacOS اپل و ویندوز مایکروسافت هر دو مزایا و معایب خاص خود را در مورد محافظت از داده ها دارند.

بیایید نگاهی به برخی از مهم ترین اجزای هر سیستم و همچنین اقدامات پیشگیرانه ای که می توانید هنگام استفاده از آنها انجام دهید، بیاندازیم.

یکی از مهمترین مزایای استفاده از مک این است که سیستم عامل آن، macOS، یک محیط بسته است. به همین دلیل، نقاط ضعف احتمالی کمتری برای سوء استفاده از بدافزار وجود دارد.

علاوه بر این، اپل کنترل بسیار دقیقی بر برنامه های قابل دانلود از اپ استور خود دارد و قبل از اینکه در دسترس قرار گیرد، هر برنامه از یک پروسه تایید دقیق عبور می کند.

از سوی دیگر، ویندوز یک سیستم عامل باز است که آن را مستعد بهره برداری می کند. از سوی دیگر، دسترسی به راه حل های نرم افزاری بسیار متنوع تری را فراهم می کند که برخی از آنها اقدامات امنیتی موثری هستند.

و از آنجایی که افراد زیادی از ویندوز استفاده می کنند، خطر حمله بدافزار به طور قابل توجهی به دلیل تعداد زیاد افرادی که از آن استفاده می کنند، بیشتر است.

برای بهبود ایمنی مک خود چه کاری می توانید انجام دهید؟

اگر از مک استفاده می کنید، چند کار ساده وجود دارد که می توانید برای افزایش امنیت خود و محافظت از خود در برابر هر خطری که ممکن است آنلاین با آن مواجه شوید، انجام دهید.

ابتدا مطمئن شوید که از آخرین نسخه macOS استفاده می کنید. این اطمینان حاصل می کند که آخرین به روز رسانی نرم افزار امنیتی خود را دارید و در برابر آخرین تهدیدات محافظت می شوید.

یک محصول آنتی ویروس معتبر را روی رایانه خود نصب کنید و مطمئن شوید که همیشه به روز است. کاربران مک به بسیاری از گزینه های نرم افزار آنتی ویروس عالی دسترسی دارند که بسیاری از آنها به صورت رایگان در دسترس هستند.

از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) به عنوان توصیه سوم استفاده کنید. هنگامی که از شبکه خصوصی مجازی (VPN) استفاده می کنید، داده های شما رمزگذاری شده و حریم خصوصی شما حفظ می شود.

این یک روش عالی برای حفظ حریم خصوصی و امنیت فعالیت آنلاین شما است.

1. استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) در مک برای محدود کردن خطرات آنلاین

اگر نگران حفظ حریم خصوصی و ایمنی آنلاین خود هستید، باید برای حفظ حریم خصوصی آنلاین بیشتر، یک Mac VPN خریداری کنید تا بتوانید یک لایه حفاظتی به داده های خود اضافه کنید.

آدرس پروتکل اینترنت (IP) شما توسط یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) مخفی می شود و به شما امکان می دهد به روشی خصوصی و امن تر در وب بگردید.

علاوه بر این، داده های شما را رمزگذاری می کند و به جلوگیری از دسترسی اشخاص ثالث متخاصم به رمزهای عبور و سایر اطلاعات مهم شما کمک می کند.

در صورت استفاده از شبکه خصوصی مجازی برای مک، ممکن است بتوانید به اطلاعاتی دسترسی داشته باشید که در کشور شما به دلیل محدودیت های جغرافیایی محدود شده است، که یکی از مزایای استفاده از چنین سرویسی است.

از آنجایی که فعالیت آنلاین شما با رمزگذاری محافظت می شود، بسیار بعید است که کسی بتواند در زمانی که به اینترنت متصل هستید، بر آنچه انجام می دهید نظارت کند.

از آنجایی که Mac VPN آدرس IP شما را پنهان می کند، نظارت یا ردیابی فعالیت های شما در هنگام استفاده از اینترنت برای کسی بسیار سخت تر است.

از آنجایی که شبکه‌های وای‌فای عمومی در برابر حملات سایبری آسیب‌پذیر هستند، این امر هنگام اتصال به یکی از این سرویس‌های اینترنتی از اهمیت بالایی برخوردار است.

2. خطرات استفاده از رایانه های شخصی ویندوزی

رایانه های ویندوزی بیشتر در معرض آلودگی با ویروس ها و سایر نرم افزارهای مخرب هستند که می تواند منجر به از دست رفتن اطلاعات شخصی شما شود.

علاوه بر این، احتمال هک شدن ویندوز بیشتر از مک است، به این معنی که در صورت استفاده از رایانه شخصی مبتنی بر ویندوز، امنیت اطلاعات شخصی شما ممکن است در خطر باشد.

استفاده از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) برای رمزگذاری ترافیک و محافظت از حریم خصوصی شما زمانی که در رایانه شخصی (رایانه) هستید ضروری است.

علاوه بر این، باید بررسی کنید که نرم افزار آنتی ویروسی که استفاده می کنید به روز باشد و از آخرین نسخه ویندوز استفاده کنید.

نکات اضافی برای ایمن سازی مک شما

نکات مختلفی برای ایمن نگه داشتن رایانه مک شما وجود دارد، اگر این توصیه را دنبال کنید، مطمئن هستم که رایانه مک شما همیشه ایمن است.

1. اجتناب از بدافزار و حملات فیشینگ

چه از مک یا رایانه شخصی استفاده می‌کنید، هنگام دسترسی به اینترنت، باید اقدامات احتیاطی لازم را برای محافظت از خود در برابر بدافزارها و کلاهبرداری‌های فیشینگ انجام دهید.

برای شروع، هنگام دریافت ایمیل یا بازدید از وب سایت هایی که برای شما جدید هستند، مراقب باشید. آنها ممکن است شامل پیوندهایی به وب سایت های خطرناک یا بدافزار باشند. به عنوان یک اقدام احتیاطی اضافی، به شدت توصیه می شود که از یک سرویس VPN قابل اعتماد استفاده کنید.

آخرین اما نه کم اهمیت، مطمئن شوید که به طور منظم از فایل های خود نسخه پشتیبان تهیه می کنید. اگر اتفاقی برای رایانه شما بیفتد، می‌توانید همه چیز را بدون شروع دوباره بازیابی کنید.

کاربران مک و رایانه شخصی با رعایت این چند روش ساده می توانند هنگام استفاده از اینترنت ایمن بمانند و مراقب باشند و اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند.

2. پسوردهای قوی ایجاد کنید و از آنها استفاده کنید

شما باید از سیستم عامل دستگاه خود با یک رمز عبور قوی محافظت کنید زیرا تقریباً به تمام اجزای دستگاه شما دسترسی دارد.

توصیه می شود رمز عبوری را انتخاب کنید که هم قوی و هم منحصر به فرد باشد. شما می توانید رمزهای عبور قوی با استفاده از عبارات، رمزهای عبور طولانی، کاراکترهای مختلف و حتی حروف بزرگ ایجاد کنید.

همچنین می توانید از مدیریت رمز عبور برای کمک به ایجاد رمز عبور و ذخیره آن در مکانی امن استفاده کنید.

3. نرم افزار آنتی ویروس قابل اعتماد دریافت کنید

روی یک برنامه نرم افزار آنتی ویروس سرمایه گذاری کنید یا از آن استفاده کنید که سطح امنیتی مورد نظر شما را بدون استفاده از بخش قابل توجهی از منابع ارائه شده توسط سیستم عامل شما ارائه می دهد.

یک برنامه نرم افزاری خوب پیدا کنید که بتواند بار را تحمل کند. در حال حاضر مقدار زیادی نرم افزار آنتی ویروس وجود دارد که نسبت به سایر برنامه ها نفوذ کمتری دارد، اما همچنان عملکرد قابل توجهی را ارائه می دهد.

4. قبل از نصب هر چیزی، همیشه باید شرایط را مطالعه کنید

ابتدا قرارداد مجوز نرم افزار را بخوانید، سپس اقدام به نصب آن بر روی کامپیوتر خود کنید. برخی از برنامه های کاربردی موجود در بازار به عنوان بخشی از فرآیند نصب همراه با یک برنامه اضافی یا نرم افزار همراه هستند. با این حال، می توانید بررسی کنید که آیا این گزینه را دارید که آن را همراه با خود برنامه نصب نکنید. یا اگر اینطور نیست، بهتر است نرم افزار را نصب نکنید.

5. برای افرادی که می توانند از رایانه شما استفاده کنند، محدودیت ایجاد کنید

برخی از برنامه‌ها ممکن است قبل از اینکه بتوانند به یک مؤلفه در رایانه شما دسترسی پیدا کنند، مانند میکروفون، دوربین یا سایر اجزای مشابه، تأیید شما را بخواهند.

قبل از ادامه و دادن آن، بررسی کنید که آیا برنامه ای که به تازگی نصب کرده اید به آن دسترسی خاص نیاز دارد یا خیر.

حذف نصب نرم افزار یا سخت افزار قدیمی و جایگزینی اگر نرم افزاری دیگر هیچ به روز رسانی دریافت نمی کند، بهتر است به جای اینکه اجازه دهید در دنیای امروز به کار خود ادامه دهد، آن را حذف نصب کنید.

همانطور که به روز نکردن نرم افزار یا سیستم شما خطر قابل توجهی برای کاربران ایجاد می کند، استفاده از برنامه های قدیمی نیز همین کار را می کند. نرم افزارهای قدیمی و سخت افزارهای قدیمی محیط های محبوبی برای حملات روز صفر هستند.

6. از احراز هویت دو مرحله ای استفاده کنید

اکثر حساب‌ها برای دسترسی به آن‌ها به یک رمز عبور نیاز دارند و در مقابل خطرات احتمالی آسیب‌پذیر می‌شوند. هکرها افراد باهوشی هستند که از نرم افزار برای ایجاد رمزهای عبور استفاده می کنند که ممکن است مشابه رمزهایی که شما استفاده می کنید یا نباشند.

بنابراین، به جای تکیه بر یک رمز عبور قوی به تنهایی، با انتخاب برنامه ای که از احراز هویت دو مرحله ای استفاده می کند، یک لایه ایمنی اضافه کنید.

پس از وارد کردن نام کاربری و رمز عبور، یک لایه امنیتی اضافی به نام احراز هویت دو مرحله ای روی حساب شما فعال می شود.

برای ایجاد یک کد احراز هویت دو مرحله ای، گزینه های بسیار متنوعی برای انتخاب دارید.

شما می توانید با استفاده از برنامه های کاربردی 2FA کد تولید کنید، از بیومتریک استفاده کنید، کد را از طریق پیامک یا ایمیل دریافت کنید، پین وارد کنید یا کد را از طریق بیومتریک دریافت کنید.

روش های دیگر اجرای احراز هویت دو مرحله ای شامل استفاده از یک نشانه سخت افزاری کوچک، پاسخ به “سوالات مخفی” یا استفاده از یک برنامه کاربردی 2FA است.

پست چگونه ایمن بمانیم: امنیت مک در برابر رایانه شخصی؟ اولین بار در Quick Learn Computer ظاهر شد.